Powrót na stronę główną
Witamy na naszej stronie
V EDYCJA PROGRAMU "ŻÓŁTY TALERZ" W ŚWIETLICACH Data dodania: 2021-03-06

 

.  Nasze dzieci korzystają z programu Żółty Talerz  .

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta co najmniej 15 000 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 2 000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych.

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim, bieżącą, V edycję Programu, realizuje w 13 placówkach - przez nie prowadzonych, w tym w świetlicach i stołówkach dla dzieci i młodzieży.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.

Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Ponadto mając na uwadze jak ważna jest prawidłowa dieta w życiu i rozwoju dziecka Zespół Programu Żółty Talerz przygotował pakiet materiałów edukacyjnych z zakresu zdrowego żywienia, pomocnych w prowadzonych w naszych placówkach zajęciach i warsztatach, wzbogacających wiedzę żywieniową i umiejętności w zakresie przygotowywania pełnowartościowych posiłków, zapewniających prawidłowy rozwój młodych organizmów.

Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie.

--------------------

Podajemy linki do stron organizatora Programu: